Asennemedia on yli puoli miljoonaa suomalaista viikossa tavoittava vaikuttajamarkkinoinnin edelläkävijä.

Asennemedia on vuonna 2015 perustettu Suomen laadukkaimpien mielipidevaikuttajien agentuuri. Olemme yrittäjävetoinen ja -henkinen agentuuri, joka tekee työtään ketterästi ja intohimolla, rohkeasti uusia näkökulmia hyödyntäen.

Edustamme nykypäivän tärkeimpiä mielipidevaikuttajia, monikanavaisiksi henkilöbrändeiksi kasvaneita bloggaajia ja poddaajia, jotka aidosti puhuttelevat sitoutuneita seuraajiaan eri elämäntilanteissa ja kanavissa. Tarkoin valittuja vaikuttajiamme palkitaan alan gaaloissa vuosittain.

Asennemedia tarjoaa uudenlaisia, kuluttajia puhuttelevia ja luovia ratkaisuja vaikuttajamarkkinointiin.

Perinteisemmän sisältöyhteistyön (blogit, podcastit ja sosiaalinen media) lisäksi tuotamme ja toteutamme muun muassa:
– videotuotantoja
– asiakkaan kanavien haltuunottoja sekä muuta sisällöntuotantoa asiakkaan kanaviin
– teemme myös yhdessä vaikuttajiemme kanssa tuote- ja palvelukehitystä
– tapahtumia eri kohdeyleisöille
– livepodcasteja
– asiantuntijapuheenvuoroja ja koulutuksia

 

“It’s not about working through influencers as much as working with influencers”

 

OTA YHTEYTTÄ

Asennemedia Oy
Merimiehenkatu 29
00150 Helsinki

Ulla Vartiainen
toimitusjohtaja, founder

ulla@asennemedia.fi

Annika Tainio
asiakkuusjohtaja / myynti

+ 358 40 713 1593

annika@asennemedia.fi

Katja Simula
asiakkuuspäällikkö / myynti

+358 45 692 4161

katja@asennemedia.fi

Noora Kunttu
strategi

+358 50 3236 752

noora@asennemedia.fi

Anu Makkonen
senior creative

+358 40 595 4777

anu@asennemedia.fi

Ida Timonen
graafinen suunnittelija / tuottaja

ida@asennemedia.fi

Lilli Salminen
tuottaja

lilli@asennemedia.fi

Salla Halme
projektipäällikkö

salla@asennemedia.fi

Tuulia Järvinen
osakas

tuulia@asennemedia.fi